penis ereksiyonu
Cinsel Destekleyiciler

Nasıl Daha Sert ve Güçlü Ereksiyon Oluruz?

Michael Moody  Yazar: Michael Moody

İyi bir seksin olmazsa olmazı erekte olmuş bir penistir. Peki sağlam bir ereksiyonun var mı? Eğer yoksa, bu makaleyi oku, ve nasıl daha sert ve güçlü bir ereksiyona ulaşırsın öğren.

Ereksiyon, vücudumuzu zihne bağlayan, cinsel uyarının fiziksel etkisine verilen isimdir. Peki ya sağlam bir ereksiyon gerçekleştiremiyorsan? Bu yazımızda, sana nasıl daha sert ve güçlü ereksiyon olabileceğin ilgili bazı tüyolar vereceğim.

Çalışmalara göre, bir ereksiyonun kalitesini belirleyen pek çok faktör vardır. Bu yüzden sıkıntıyı çözmek için ilk olarak sorunun temel kaynağını anlamak lazım.

İşte daha uzun süre taş gibi erekte kalman için bazı kanıtlanmış ve etkili yöntem.

Daha fazla uzatmadan öğrenelim.

Penis ereksiyonu nasıl olur?

ereksiyon nasıl çalışır

Ereksiyon, erkek vücudunda gerçekleşen karmaşık mekanizmalardan biridir, ve birçok fizyolojik ve psikolojik etken tarafından kontrol edilir.

İlk olarak penisin anatomisini anlamalıyız. Penisin içerisinde corpus cavernosa adlı iki adet silindir şekilli borucuk bulunur, bunlardan biri penise kan pompalarken diğeri de kanı vücuda geri toplar.

Bir dokunuş, görsel, koku vs. ile tahrik olduğumuz sırada beynimiz aynı anda birçok kimyasal reaksiyon başlatır ve penisimizde bulunan atardamarı gevşetip penise kan pompalar. Penise hücum eden kan bu boruların içerisinde hapsolarak, penisin genişlemesini ve sertleşmesini yani erekte olmasını sağlar.

Ereksiyonu etkileyen etkenler nelerdir?

Ereksiyonu, yediğin şeylerden tut etrafını saran şeylere, işin ve sağlık durumuna kadar pek çok şey etkileyebilir.

İlk olarak ereksiyonun fiziksel kısmından bahsedelim. Sağlam bir ereksiyon için, sağlıklı bir vücuda, iyi bir hijyene, kontrollü hormonlara ve sağlıklı bir ağırlığa ihtiyacın var.

Bu sağlıklı olmayan insanların ereksiyon olmayacağı anlamında gelmiyor ama detaylı incelemeler sonucunda bilim adamları, cinsel iktidarsızlığı olan hastaların birçoğunun bir çeşit fiziksel hastalığı olduğunu ortaya koymuştur.

Stres, beyindeki sinir taşıyacılarının fonsiyonlarını karıştırmasından ötürü, ereksiyonu daha başlangıç aşamasında etkiler. Bu yüzden en temel gereksinim, stressiz bir zihne sahip olmaktır.

Bir diğer etken ise yediğimiz yemeklerdir. Yediklerimiz bazı hormonlarımızı özellikle de testosteron seviyelerini etkilerler, buna bağlı olarak yemek alışkanlıklarımızın vitamin ve mineraller açısından zengin olması çok önemlidir.

Nasıl daha sert ve güçlü ereksiyon oluruz?

Fit bir vücut

Egzersiz yapmak, fit olmanın ve vücudundan kötü belirtileri atmanın en kolay yoludur. Bazı çalışmalar sıklıkla egzersiz yapan insanların risk seviyelerinin de düştüğünü göstermektedir.

Fiziksel olarak aktif olan insanların daha sağlıklı kan dolaşımı olduğu bilinmektedir, özellikle de penise giden damarlardaki kan dolaşımı da sağlam bir ereksiyonun olmazsa olmazıdır.

Ayrıca, kaslarına gerekli besinleri vererek nitrik oksit üretimini de artırabilirsin.

Günde en az 30 dakika egzersiz ile çeşitli hastalıklardan ve hormonal düzensizliklerden kurtulabilirsin.

Sigaraya veda

Sigara içmek genel olarak sağlığını çok kötü etkilemenin yanında seks hayatını da vurguna uğratabilir.

Manopause (erkeklerin menapozu) kitabında söylenene göre, sigara içenlerin penisleri daha ufak ve sigara içmeyenlere göre libidoları ciddi şekilde daha düşüktür.

Ayrıca, penise kan taşıyan arterlere de hasar verip kalıcı iktidarsızlığa sebep olma ihtimali de vardır.

Penis halkası

Penis halkası, ufak O şekilli bir araç olup, ereksiyonunu normalden çok daha uzun süre tutmanı sağlar. Penis erekte olduğu sırada, kanın geri dönüşünü sağlayan damar kapanır ancak fizyolojik problemlerden ötürü de tamamen kapanamaz ve bu da vücuda doğru kan kaçağı olacağı anlamına gelir. Penis halkası bu tarz bir kaçağı büyük ölçüde azaltır ve damar kaçağı olan insanların daha sert ve uzun süreli erekte olmasını sağlar.

Önemli olan iç huzur

Ereksiyon sadece fiziksel bir süreç değildir. Ereksiyon olmanın psikolojik gerekliliklerinden en önemlisi ise stressiz ve sakin bir akıldır.

Meditasyon veya yoga yapmak kendini sakinleştirmen ve iç huzuru bulmana yardımcı olabilir. Partnerinle iyi bir iletişim içerisinde olmak da yataktayken iç rahatlığa erişmene yardımcı olur.

Ayrıca günde 8 saat uyumak, kaliteli vakit geçirmek, sevdiğin ve istediğin şeyleri yapmak, müzik, dans vs. gibi aktiviteler içerisinde yer almak, stresini gidermeni ve düzgün bir ereksiyona sahip olmanı sağlar.

Doğal ek besinler

1. Max Performer

max performer

Her şeyin bir arada olduğu bu ürün ile hem iktidarsızlığını giderebilir, hem de spermlerinin daha kaliteli olmasını sağlayabilirsin.

Sinir taşıyıcılarını düzenleyen bu ürün, cinsel uyarılarını da artırır. İçerisinde PDE5 engelleyici içerenler bulunur ve buda ereksiyonunu daha sert ve boşalmanı ise daha yoğun yapar.

2. Male Extra

male extra

Bu ürünün içerisinde 600 mg L- arginin bulunmaktadır, bu sayede nitrik oksit aktivitesini artırır ve kan damarlarını genişletir.

Tamamen organik olan MSM ve çinko tırtıl mantarı gibi ürünlerden üretilmiştir, ayrıca ereksiyon problemleri ve Peyroni hastalığı gibi hastalıklar için de tedavi edici olarak kullanılır.

3. VigRX Plus

vigrx plus

İçerisinde bulunan 10 farklı bitkisel içerik sayesinde bu ürün cinsel takviyelerin şahı olup yüksek miktarda nitrik oksit içerir.

Şimdiye kadar yaklaşık 1.2 milyon VigRX satılmıştır ve Bioperine, azgın teke otu, muira pauma gibi bilinen en iyi içeriklere sahiptir.

4. Eron Plus

eron plus

İki adet hap olarak alınan bu ürün içerisinde L-Arganin, maca kökü özütü, çemen otu ve çarık dikeni bulundurur.

Ürün bilimsel olarak incelenmiş ve üzerinde çalışılmıştır, ayrıca bilinen hiçbir yan etkisi de yoktur. Ürünü uzun süreler kullananların bildirdiğine göre sadece ereksiyon değil aynı zamanda libidoda da artış ve daha yoğun orgazmlar sağlanmıştır.

5. VigraFast

vigrafast

Bu ürün ise görebileceğiniz en hızlı damar genişleticilerden olup, maca ve L-arganin gibi bileşenler içerir.

Alıcıların neredeyse %94’ü ürünü beğenmiş olup, %44’lük kısmı ise sadece 1 haftalık kullanım içerisinde hemen etkisini gözlemlemiştir. Diğer ürünlere kıyasla, bu ürünümüzün içerisinde birkaç bileşen bulunmamaktadır, daha çok ereksiyonu geliştirmeye yönelik bir takviyedir.

Sonuç

Öncelikle, ereksiyonunun zayıf olmasındaki nedeni bulun. Eğer ciddi bir şey değil ise, yukarıda söylenen birkaç ufak değişiklik ile düzeldiğini göreceksin.

Genelde, tembel hayat tarzımızla yakından alakalı olan bu durum, hayatımızı bir düzene soktuğumuz anda yarı yarıya çözülecektir.

Ayrıca, sigara içmek, çok yemek vs. gibi sağlığa zararlı alışkanlıkları bırakmak, kesinlikle daha iyi bir ereksiyona sahip olmanı sağlayacaktır.

En önemlisi de stressiz bir hayat sürdürmek. Meditasyon veya yoga yapmak, zihninin daha rahat ve sağlam olmasına yardım edebilir.

Bütün bunları da en iyi doğal takviyelerle desteklersen, doktora gitmeden ereksiyon problemlerinizi aşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir