göbek yağı
Kilo Verme

Karın Bölgemizdeki Yağlardan Nasıl Kurtuluruz?

Michael Moody  Yazar: Michael Moody

Göbeğinin cinsel çekiciliğini anında yarıya düşürebileceğini biliyor musun? O zaman endişelerini bir kenara koy ve buradan nasıl karın yağlarını eritebileceğini öğren. Mutlu okumalar!

  1. Home
  2. /
  3. Kilo Verme
  4. /
  5. Karın Bölgemizdeki Yağlardan Nasıl Kurtuluruz?

Göbeğimiz estetik açıdan görünüşümüzü etkileyen en büyük etkenlerden biridir. Bu yazımızda sana nasıl göbeğini eritebileceğin ile ilgili bilgi aktarmak istiyorum.

Birçoğumuz bir zamanlar iyi gözüktüğümüz bir kıyafetimizi giyerken, artık bize uymadığını keşfetmişizdir!

Gömleğimizin son birkaç düğmesini takarken zorlandığımız olmuştur ve bunun sebebi de genelde göbeğimizdir.

Utanmaya gerek yok, kimse mükemmel değildir ve insanlar bilerek kilo almazlar, bu durum dikkatsiz olduğumuz için gerçekleşir.

Bu makalemiz göbeğini eritmene ön ayak olacak ve seni motive edecek.

Daha fazla uzatmadan konumuza giriş yapalım.

Sonraki oku: Hak Ettiğin Sağlıklı ve Fit Vücudu Sana Verebilecek En İyi 5 Yağ Yakıcı Hap

Göbek yağı tam olarak nedir?

Göbek yağı, karnında depolanan fazladan yağlardan oluşur. Lakin bununla ilgili bilinen şeylerin yanında, göbeğini eritmek için öncelikle onu yakından tanımalısın.

Vücudumuzda 3 çeşit yağ bulunur, bunlar trigliseridler (kanında bulunurlar), viseral yağlar (iç organ yağları) ve deri altında bulunan yağlar.

Burada problem karnımızın derinliklerinde bulunan viseral yağdır.

Teknik açıdan bakacak olursak eğer, viseral yağlar evrim sonucunda gelişmiş olan yağlardır ve iç organlarımızı dışarıdan gelen zararlara karşı korurlar. Karın bölgemiz bu tarz yağların fazlasının depolandığı yeri oluşturur.

Aşırı karın yağı, hormon üretimini artırabilir ve metabolik dengesizliğe yol açarak, kalp ve damar hastalıklarına hatta diyabete sebebiyet verebilir.

Peki, neden karın yağı diğer yağlara göre daha hızlı oluşur?

Abdominal yağ

İnsan vücudu milyonlarca yıllık bir evrimin sonucunda oluşmuştur ve karın yağı da bu süreçte kazandığı özelliklerden arasında bulunmaktadır.

Geçmişte, açlık büyük bir problemdi ve insanlar bununla savaşabilmek için aldıkları fazladan besini depolama konusunda vücudunu adapte etti.

Bu yüzden ana enerji kaynağımız olan karbonhidratları yemeyi kestiğimizde, vücut fonksiyonlarını desteklemek için gerekli olan enerji, karında depolanan yağların yıkılması ile elde edilir.

Fakat günümüzde, yeterince yiyeceğimiz var ve bunun sadece ufak bir kısmı enerji için yıkılıyor.

İnsan karnı, vücudumuzda bolca yere sahip olan organlar arasında en kolay ulaşım sağlanan kısmı oluşturur.  Ayrıca iç organlar, hareket ve aksiyon sırasında en az eğimli bölgeleri oluşturur, bu yüzden yağların depolanması için güvenli bir yer teşkil eder.

Aynı zamanda üstte de belirttiğimiz gibi dışarıdan gelebilecek olan hasara karşı iç organları korunması için vücudumuz genetik olarak buna yönelimlidir.

Karın bölgemizdeki yağlardan nasıl kurtuluruz?

Midene giden her şey önemli!

Marketlerde pek çok farklı yiyecek bulunmakla beraber eğer amacın yağ kaybetmek ise, o zaman şekerli ve tatlandırıcılı yiyecekler yememelisin. Yüksek fruktoz seviyesi karın ve karaciğer bölgesinde yağ depolanmasına öncelik eder.

Bir sonraki adımın ise karbonhidrat tüketimini azaltmak olmalıdır, bu yüzden pirinç, patates ve abur cubur gibi yiyeceklerden uzak durmalısın.

Karbonhidrat yerine en iyi tercihin olan proteini tüketmeye çalış. Böylece vücudundaki yağ yıkımı artacaktır.

Lif deposu yiyecekler de bir sonraki seçeneğin olabilir, rahatlıkla karbonhidratların yerini alabilen bu yiyecekler aynı zamanda seni tok hissettirecektir. Kalori alımının düşmesi işten bile değil.

Göbeğini eritmek için egzersiz yap

Egzersiz yapmak kilo kaybı için vazgeçilmez bir katalizördür ve sağlıklı bir vücut yağ ortalaması tutturmak için herkes egzersiz yapmalıdır.

Haftada en az 5 gün ve her gün en az 30 dakika egzersiz yaparak, kilonu istediğin düzeyde tutabilirsin.

Sadece karnındaki yağları eritmek için öncelikle bütün vücudunu forma sokmalısın,  bu yüzden egzersizlerine yağ yakıcı kardiyo egzersizleri de eklemeyi unutma.

En iyi karın yağı yakma yöntemlerinden bazıları yürüyüş yapmak, yüzmek ve koşu yapmaktır, bu tarz aktiviteleri hayatına katıp alışkanlık haline getirerek en iyi sonuçlara ulaşabilirsin.

Aldığın kalorileri takip et

Yağ yakımını artırmak için yapabileceğin bir diğer şey ise yediğin yiyeceklerin kalori değerlerini takip etmek olacaktır.

Bütün yiyecekler aynı değildir ve yediklerinin hesabını tutup dengeli beslenmek istiyorsan, aldığın kalorileri saymak bunun en kolay yolu olacaktır.

Genel olarak belirtmek gerekirse, erkeklerin günde 2000 – 2500 kalori alması gerekirken, kadınlar 1600 – 2000 kalori almalıdır.

Ne kadar yediğinizi bilirsen, kendine bir sınır koyabilir ve tavsiye edilen sınırlar içerisinde kalabilirsin.

Doğal kilo verme hapları: kullanışlı, efektif ve hızlı

Bu haplar, organik ve bitkisel malzemelerden yapılmış olan, hastalıkları önleyici ek gıdalar kategorisinde bulunmaktadırlar.

Bunların ana özelliği ise yan etkisi olmaması ve almak için doktor reçetesine ihtiyaç duymamandır.

İşte senin için şu anda markette olan en iyi 8 kilo verme hapını derledik.

1. Piperinox

piperinox

Termojenik etkili haplar arasında en iyilerinden biri olan bu hap ise yağ oluşumunu yavaşlatmasının yanında iştahını da kapatır ve kilo alımının önüne geçer.  Besinlerin vücuda emilimini güçlendirmek için içerisinde Bioperine bulunur.

2. Clenbutrol

clenbutrol

Doğal olarak üretilen Clenbutrol’ün kilo kontrol özellikleriyle vücudunuzu bir yağ yakma fırınına dönüştürün. Bu takviye, steroid Clenbuterol için steroid olmayan bir alternatiftir ve fazla kilolarınızı yakmanıza yardımcı olur.

3. Instant Knockout

instant knockout

Özel olarak MMA dövüşçüleri ve boksörler için tasarlanmış olan bu ürün, sana profesyonel seviyede performans sunacaktır.  İçerisinde bulunan termojenik bileşenleri sayesinde kilo kaybettirecektir.

4. Fast Burn Extreme

fast burn extreme

Yağlı, viseral ve deri altında bulunan yağları hedefleyen bu hapın hiçbir yan etkisi yoktur. Bitkisel formülü sayesinde, vücudun fazladan yağ üretimini yavaşlatır, bu sayede fazladan yağ üretimini engeller.

5. BurnBooster

burn booster

En iyi diyetisyenler tarafından onaylanmış olan bu hap birçok farklı kilo kaybetmeye yardımcı ürünü bir araya getiriyor ve tek bir seferde almana olanak sağlıyor.  1 ay içerisinde 7.5 kiloya kadar kilo kaybı vaad ediyor.

6. Anvarol

anvarol

Anvarol’un steroid olmayan yapısı ile ATP (adenozin trifosfat) seviyelerinizi yeniden düzenleyin. Aşamalı yağ yakımı ve artan güç için fazla yağı enerji döngüsüne katan, klinik olarak test edilmiş bir ürün.

7. Keto Actives

keto actives

Keto Actives, mesele metabolizmanızı düzenlemek olduğunda kusursuz bir zayıflama ürünüdür. Kafein ve ashwagandha’nın faydaları ile %100 vejetaryen bir ürün olan bu takviye, yağ yakarak enerji seviyenizi de yükseltir.

8. PhenQ

phenq

Bu hap içerisinde endüstrinin en iyi yağ yakıcıları olan α-LACYS RESET, capsimax, krom vb. bileşenler bulundurur. FDA onaylı cGMP makinelerinde üretilen bu ürünün güvenlikle ilgili hiçbir sorunu yoktur.

Sonuç

Kilo kaybetmek kolay değildir, ama doğru araçlar, bilgi ve yiyeceklerle bunu başarabilirsin.

Karın yağı, erkeklerin bir numaralı düşmanı olmakla beraber, sadece egzersiz yapmak ondan kurtulmana yetmeyecektir.

Yediğin yiyeceklere dikkat eder,  kalori saymaya başlar ve egzersiz yaparsan, karın yağlarının hemen erimeye başladığını göreceksin.

Dikkat etmen gereken şey, mümkün mertebe karbonhidratlardan kurtulmak ve yağ alımını azaltmak olmalı. Bunlar yerine fazladan protein, lif ve diğer önemli besinleri almaya çalışın.

Verdiğimiz listede bulunan kilo verme hapları, bu noktada sarf etmen gereken eforu düşürecek ve düz bir karına sahip olmana yardımcı olacaktır.

Sonraki oku: Kilo Verme Hapları İşe Yarıyor Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir