düşük testosteron belirtileri
Testosteron

Erkeklerde Düşük Testosteron Seviyesinin Göstergeleri

Michael Moody  Yazar: Michael Moody

Testosteron, bir erkeğin sağlığı için anahtar rol oynar, eğer bununla ilgili bir sıkıntı yaşıyorsan, bu sıkıntı hayatını etkileyecektir. Erkeklerde düşük testosteronun göstergelerini öğren ki, zamanında müdahale edebilesin.

  1. Home
  2. /
  3. Testosteron
  4. /
  5. Erkeklerde Düşük Testosteron Seviyesinin Göstergeleri

Testosteron erkekler için kutsal bir hormondur ve bunun üzerinde olan her değişim, gündüz gece fark etmeksizin seni etkileyecektir.

Bunu engellemek için, erkeklerde düşük testosteron seviyesinin göstergelerini bilmelisin, böylece eğer bir sıkıntı olursa hemen çözüme kavuşturabilirsin.

Teknik olarak ölüm kalım meselesi olmasa da, hayatının bir noktasında, hayatını değiştirecek bir bilgi olacağından öğrenmekte fayda var.

İyi alışkanlıklar bu hormonu kontrol altında tutmana yardımcı olabilir.  Yine de, düşük testosteronun olduğu bir durum olursa, bu durumu hemen doğal testosteron artırıcı takviye gıda ile tersine çevirebilirsin.

Bu yazımızda, düşük testosteron seviyesini kendi kendine anlamanı sağlayacak bazı tüyolar vereceğiz. Böylece herhangi bir sıkıntı yaratmadan, erkenden işi çözebileceksin.

Daha fazla bir şey demeden, yazımızın derinliklerine inelim.

Düşük testosteron seviyesine neden olan nedir?

erkek testosteron üretim yaşı

Testosteron seviyesini etkileyen yüzlerce etken vardır. Yan etkisi olan bir terapi sonucu da olabilir, bir yaralanma sonucu da ve hatta belki de bir travma.

Erkeklerin bir çoğu için nede stres ve kötü akli sağlıktan kaynaklanmaktadır. Stres hormonu kortizol, testosteron seviyelerini etkileyebilir ve düşürebilir.

Yaşam tarzı seçimi de önemli bir rol oynar, bunlar içerisinde takip ettiğin diyet, egzersiz yapmamak, rutin eksikliği ve hatta kötü uyku alışkanlıkları da dahildir.

Hipertansiyon, diyabet, tiroit bozukluk, böbrek yetmezlikleri vb. hastalıkların tamamı t-seviyesini etkiler.

Fazla sigara ve alkol tüketiminin, bilimsel incelemeler sonucunda libidoyu ve özellikle de t-hormonu ile beraber androjenleri azalttığı görülmüştür.

Erkeklerde düşük testosteron seviyesinin işaretleri nelerdir?

düşük testosteron

Yatakta zorlanma

Bu düşük testosteronun bir numaralı göstergesidir. Eğer sıklaşmaya başlarsa, bir terapist ile görüşmek isteyebilirsin.

Zorlanmalar farklı şekillerde olabilir. Örnek olarak, sağlam bir ereksiyon olmuyor olabilirsin, veya tam bir ereksiyona ulaşmak çok uzun zaman alıyor olabilir. Bazı insanlarda bu durum zamanla ereksiyon bozukluğuna evrilir.

Libido azlığı ise karşılaşacağın bir diğer problemdir. Seks istediğin az olmayabilir ama eğer kendini seks hayatından uzakta buluyorsan, bunun nedeni azalan t-hormonu da olabilir.

Düşük semen kalitesi & miktarı

Semen kalitesi ve miktarı testosteron seviyesinin direkt göstergesidir. Semen sağlığını etkileyen başka etkenler de vardır. Yine de hepsinin sonucu testosteron azlığını gösterir.

Eğer boşalma hacmin az ise, örneğin 1.5 ml, testosteronun azalıyor olabilir.

Sperm hareketliliği ve sperm sayısı da t-hormonunun azaldığı durumlarda zora girecek olan diğer unsurlardır. Lakin bu ikisi ancak bir laboratuvarda test edilebilir.

Eğer meninin yoğunluğunun az olduğunu düşünüyorsan bu da bir diğer düşük t-hormonu seviyesi parametresidir.

Kas yoğunluğunda azalma ve yağ depolamada artış bir başka göstergedir

Testosteron erkek vücudunda atletik performans göstermek ve kas kütlesini artırmaya yardımcı olan bir hormondur. Eğer hızla kilo alıyorsan, bu androjen seviyenin düştüğü anlamına gelir.

Düşük testosteron seviyesi ve obezitenin ilişkisi üzerine birçok araştırma yapılmıştır, ki buda sindirim konusunda testosteronun ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Protein sentezini artırır ve kas artışını destekler. Atletler bu yüzden testosteron arttırıcıları kullanmaya meyillidir.

Yorgunluk ve mod değişiklikleri

Hem mental hem fiziksel olarak normalden daha fazla yoruluyorsan, testosteron azlığı sebebi ile olması ihtimali gerçekten yüksek.

Fiziksel yorgunluk seni miskin ve yorgun hissettirdiği için bu durum seni mental olarak da etkileyebilir.

Duygu durum değişiklikleri genelde kadınlarda menstruasyon zamanında olur ama erkeklerde bu durum düşük testosteron seviyelerinde gerçekleşir.

Dikkat dağınıklığı, depresif hissetme, insanlarla iletişim kurmada zorlanma, kendine güven duygusunun olmaması vb. bazı davranışsal bozukluklar da, t-hormonunun azlığının göstergesidir.

Testosteron seviyesini nasıl eski seviyesine getiririz?

1. Testogen

testogen

FDA onaylı cGMP fabrikalarında üretilen bu ürün, birkaç bitkisel ürünün birleşiminden oluşan bu ürün hipogonadizm ile boğuşanlar için birebir.

Kas hücrelerini güçlendirmekle kalmayıp, mükemmel kas/yağ kütlesini korumana da yardımcı oluyor. Testogen’in çok iyi bir öğütücü aktivitesi olduğunu da biliyoruz, kötü kolesterolü azaltıyor, ve kalp damar sağlığına yardımcı oluyor.

2. Testolan

testolan

Daha ilk haftadan libido artışı, daha sağlam ereksiyon ve artan kondisyon gibi etkileri görebilirsin.

Testolan, yataktaki performansı arttıran 11 potansiyel organik reçetenin bir birleşimidir. Nitrik oksit aktivitesine artış da bu ürünün bir diğer etkisi.

3. Testo-Max

testo-max

Bu ürün, küresel sağlık pazarındaki rakipleri gibi ağızdan alınan ve yıkıcı olmayan bir tamamlayıcıdır ve içinde sihirli bir doğal bitki içeriği vardır.

Bütçe dostu ve kalite odaklı kas güçlendirici maddelerle dolu olan bu ürün, organik bileşenlerin nutrasötik bir karışımı ile en yüksek güvenlik ile önemli performans standartlarına ulaşır.

4. Testofuel

testofuel

Bu ürün gerçekten düşük t-seviyesini artırmaya yönelik, içerisinde üç farklı malzeme olan bir ürün.

Antrenman sonrası hızlı iyileşme, kas gelişimi desteklenmesi ve gelişmiş kas yapabilme özellikleri ile bu ürün tam sana göre. iyi ve kaslı bir görünüm için vazgeçilmez bir ürün.

5. Prime Male

prime male

En iyi 12 bitkisel muhtevanın bir kapsülde toplanması ile yapıldı. Libido ve dayanıklılığını arttırır.

Bu ürün ile testosteron seviyen tavan yapacak ve sana, dayanıklılık, bolca kas ve hem yatakta hem antrenmanda bolca enerji sağlayacak. Nitrik oksit arıtıcı özellikleri de cabası.

6. TestoLab Pro

TestoLab Pro

Bu ürün piyasadaki en iyi erkeklik artırıcı ürünlerden biri. T-hormonu artırıcı özelliğini, doğal sentez ve bio-elverişliliği artırarak sağlıyor.

En yüksek kalite, kafeinsiz, ek katkı maddesi içermeyen, glutensiz ve soyasız bir ürün. Afrodizyak etkili ve yatakta seni desteklemek için nitrik oksit takviyeli.

Sonuç

Düşük testosteron her yaşta ve her hasta için yıkıcı bir durum olabilir.

Bundan en büyük darbe alan şey cinsel hayatın olacaktır, ileri safhalarda ilişkinin bitmesine bile sebebiyet verebilir.

Güçsüz ereksiyon, az istek, düşük libido, düşük semen niteliği ve niceliği, t- hormon düşüklüğünün bazı sonuçlarıdır.

Düşük testosteron, aynı zamanda fiziksel hayatını da etkileyerek, enerjini, gücünü, atletik yeteneklerini düşürebilir; yağ oluşumunu artırabilir.

Sağlıklı bir akli denge için testosteron seviyesi önemlidir. Bir bozukluk, düşünme ve hızlı kavrama yeteneğine darbe vurabilir.

Sana doğal testosteron arttırıcıları zaten listeledik, bunlarla kendi seviyeni olması gereken seviyeye çekebilirsin.

Sonraki oku: Testosteron Artırıcılar İşe Yarıyor Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir